Katar, ból gardła i mokry kaszel u 10-miesięcznego dziecka a możliwość wyjścia na spacer

Witam, mój 10 miesięczny synek ma cieknący katar i bolące chrypiące gardło oraz mokry kaszel. Lekarz stwierdził, że to infekcja wirusowa. Czy możemy wyjść na spacer chociaż na pół godziny skoro Mały nie ma gorączki?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przy obecnych wahaniach temperatur (zwłaszcza różnica w cieniu / na słońcu) odradzam spacerowanie z dzieckiem. Przede wszystkim należy zapobiegać możliwym powikłaniom, w tym przede wszystkim zapaleniu płuc. Wskazane jest natomiast częste wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywa dziecko (ale podczas nieobecności w pokoju).