Męczący kaszel u 10-miesięcznego dziecka

Mam pytanie od dwóch tygodni zajmuję się 10 miesięcznym dzieckiem które kaszle przez to moja córka mająca trzy latka także zaczęła kaszleć i to jest kaszel mokry nie ma gorączki nic ją nie boli poza faktem że ma okropny katar przez co zatkany nos jaki syropek mogła bym jej podać bo gardełko też jest ładne tylko ten katarek i kaszelek ją męczy

Witam. W takiej sytuacji dziecko powinien zbadać pediatra który zweryfikuje czy zakażenie rzeczywiście dotyczy jedynie górnych dróg oddechowych.