Przewlekły kaszel po katarze u dziecka

moja curka ma kaszel w zasadzie nie kaszle caly czas tylo od czasu do czasu ma w zasadzie napady kaszlu ma trzy latka rano podaje jej ambrosal a na noc deksa piko bylam z nia u pediatry ale stwierdzila tylko katar po lekowy moja cureczka juz nie ma kataru ale nadal kaszle nie mam pojecia co robic skoro pediatra nic nie zrobila

Witam! Nabłonek dróg oddechowych regeneruje się po infekcji nawet do 6 tygodni. Z tego względu przez taki okres po infekcji u dziecka może utrzymywać się kaszel. Dodatkowo sam syrop ambroksol wzmaga odruch kaszlowy. Jeśli dziecku nie towarzyszy zaleganie gęstej wydzieliny której nie może odkrztusić, nie ma wskazań do jego stosowania.