Kiedy będę mogła zacząć opierać ciężar na tej nodze?

Witam, 12 maja złamałam kostkę boczną. Na SOR-ze założono mi gips, po 2 tygodniach zamieniono na stabilizator. Ze względu na kilka bardzo ważnych spraw, zmuszona byłam w ostatnim tygodniu sporo chodzić. Zastanawiam się teraz, czy opieranie części ciężaru na chorej nodze mogło coś pogorszyć? I drugie pytanie - kiedy będę mogła zacząć opierać ciężar na tej nodze? Jeszcze podczas noszenia ortezy, dopiero po jej ściągnięciu czy po rehabilitacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ortopedy . Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

Tak, zbyt wczesne obciążanie złamanej kończyny mogło "coś pogorszyć"... Zasady obciążania i rehabilitacji złamanej kończyny - po konsultacji z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam