Kiedy dziecko powinno zacząć jeździć na rowerze samodzielnie?

Kiedy dzieko powinno zacząć jeździć na rowerze samodzielnie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie ma w tym kierunku żadnych wytycznych, zwłaszcza, jeśli dziecko rozwija się prawidłowo. Są dzieci, które już w wieku 2 lat opanowują samodzielną jazdę na rowerze. Najlepszym okresem do nauki jazdy na rowerze jest przede wszystkim okres przedszkolny.