Kiedy mam założyć nowy krążek antykoncepcyjny?

2 lata temu stosowałam krążek antykoncepcyjny przez rok. Teraz chciałabym do tego wrócić, kiedy powinnam założyć system i kiedy zacznie on działać
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Proszę założyć krążek w pierwszym dniu cyklu,czyli w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego.

Jeśli założy Pani w pierwszym dniu cyklu,to jest Pani zabezpieczona. Jeśli założy Pani między 2-5 dniem cyklu,należy wtedy stosować dodatkowa antykoncepcję przez kolejnych 7 dni.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska