Kiedy mogą wystąpić objawy zakrzepicy w trakcie przyjmowania tabletek?

Mam takie dwa pytania: 1. Jestem otyła i leczę się na nadciśnienie, jednak zaczęłam brać pigułki dwuskładnikowe, żeby przesunąć okres ze względu na swój ślub. Biorę je dwa tygodnie na razie. Po jakim czasie mogą się pojawić objawy zakrzepicy, bo mnie to bardzo niepokoi? Dodam że mam zamiar wziąć jedno opakowanie, zacząć od razu drugie i po ślubie odstawić całkiem. 2. Jeśli biorę pigułki dopiero dwa tygodnie, są to moje pierwsze pigułki w życiu i chciałabym je już odstawić, bo nie czuję się dobrze, to kiedy po odstawieniu ich natychmiast dostanę okres? Proszę o odpowiedzi jak najszybciej. To bardzo ważne.

Redakcja abcZdrowie

Objawy żylnej choroby zakrzepowej mogą pojawić się już w trakcie przyjmowania pierwszego opakowania preparatu do antykoncepcji hormonalnej. Innymi czynnikami wystąpienia tej choroby, niż wymienione przez Panią, są wiek powyżej
40 lat, palenie papierosów, obciążenie rodzinne, unieruchomienie.

Po odstawieniu preparatu krwawienie występuje zwykle w 2.-3. dobie.