Kiedy mogę bezpiecznie odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki antykoncepcyjne stosuje już prawie od 2 lat, zamierzam je odstawić na jakiś czas. Tylko chciałabym zapytać, ile wcześniej (przed ich odstawieniem) powinnam się powstrzymać od uprawiania seksu ze swoim partnerem? Czy jeżeli kochałam się z partnerem (on nie skończył we mnie) w ostatnich dniach zażywania tabletek, tj. przed zrobieniem 7-dniowej przerwy, a po niej nie wezmę już tabletek to czy po skończeniu krwawienia z odstawienia nie będzie groziła mi ciąża? Ile potrafią przeżyć plemniki w pochwie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
po odstawieniu doustnej antykoncepcji nie istnieje siedmiodniowy okres przerwy- w celu zabezpieczenia przed poczęciem należy stosować inne metody antykoncepcyjne. Długość przeżycia plemników w pochwie jest różna w zależności od ich żywotności oraz środowiska pH w pochwie.

Pozdrawiam!