Kiedy mogę biegać po takim oparzeniu?

16 lipca wylał się na mnie wrzątek na udo. Minęło 10 dni od leczenia argosulfanem. Mam już wyschnięta ciemną skórę, bez bąbli, które na początku były, jedynie została mała dziura z żółtym strupem, która nie sączy się, wysycha. Stosuję opatrunki hydrożelowe i maść, która nawilża ranę, kiedy mogę zacząć biegać? Na ten moment chodzę tylko na spacery
KOBIETA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

wszystko zależy od stopnia oparzenia i od tego, w jakim stanie jest teraz rana. Powinna Pani jednak poczekać do jej całkowitego wygojenia, ponieważ nadmierny wysiłek może ją uszkodzić, co sprzyja powstawaniu blizn.

Takowe blizny i tak mogą się pojawić, dlatego warto mieć na uwadze zabiegi pozwalające na ich usunięcie. Mowa tutaj w szczególności o laseroterapii, masażach wirowych, naświetlaniu podczerwienią lub nadfioletem, a także jonoforezę.

Takie zabiegi nie tylko przynoszą ulgę w bólu, ale także zmniejszają blizny, nierzadko usuwając je całkowicie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-po-oparzeniu-mozna-cwiczyc-na-rowerku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-korzystac-z-silowni-po-oparzeniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty