Kiedy mogę zajść w ciążę po usunięciu implantu antykoncepcyjnego?

Witam mam na imię Agata mam 33 lata Kiedy mogę zajść w ciążę po usunięciu implanta antykoncepcyjnego NXT implant miałam pierwszy przez 3 lat drugi tylko pół roku pierwszą miesiączkę miałam 9 marca przez cztery dni i chciałam się zapytać czy starając się o dziecko można współżyć codziennie ?
KOBIETA, 33 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po usunięciu implantu antykoncepcyjnego, kobiety zwykle mogą zajść w ciążę niemal od razu, w ciągu kilku dni do kilku tygodni. Czas ten może być różny dla każdej kobiety, ponieważ dany organizm inaczej reaguje na zmiany hormonalne.

Aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, warto regularnie monitorować swoje cykle menstruacyjne, np. przy użyciu testów owulacyjnych, i starać się uprawiać stosunki w czasie dni płodnych. Warto także zadbać o zdrowy styl życia, odpowiednią dietę i unikać stresu.

Jeśli nie uda się zajść w ciążę po kilku miesiącach regularnych starań, zalecamy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/w-jakim-czasie-po-wyjeciu-implantu-antykoncepcyjnego-mozna-zajsc-w-ciaze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.