Kiedy można pić alkohol po stosowaniu leku Levoxa?

Dzisiaj około godziny 18:00 wziąłem ostatnią tabletkę Levoxa 500 mg ( brałem 2 tabletki dziennie ). Czy w dniu jutrzejszym po godzinie 19:00 będę mógł spożywać alkochol?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Levoxa to lek, którego substancją czynną jest lewofloksacyna. Wykazuje on działanie przeciwbakteryjne i stosowany jest między innymi podczas leczenia ostrego bakteryjnego zapalenia zatok, zakażenia układu moczowego, pozaszpitalnego zapalenia płuc czy też w przypadku zakażeń skóry i tkanek miękkich.

Napoje alkoholowe nie są zalecane podczas kuracji tym wyrobem medycznym ze względu na ryzyko nasilenia działań niepożądanych. Skoro jednak zakończył Pan przyjmowanie leku Levoxa, to może Pan spożywać alkohol – oczywiście jeśli choroba została już wyleczona.

Odpowiedzi na podobne pytania pojawiły się pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-kuracji-levoxem-moge-pic-alkohol, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-pic-alkohol-w-czasie-stosowaia-antybiotyku-levoxa-500-mg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.