Kiedy można starać się o dziecko po stosowaniu leku Tiocolis?

Po jakim czasie od zakończenia leczenia tabletkami Tiocolis przez partnera można zacząć starać się o dziecko? Stosowano dwie tabletki na dobę przez tydzień.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Tiocolis to lek zwiotczający mięśnie, wspomagający leczenie bolesnych przykurczy mięśni oraz stosowany w przypadku chorób kręgosłupa.

Zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce leku nie mogą go stosować pacjentki w ciąży, matki karmiące oraz kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują żadnej antykoncepcji.

Lek Tiocolis wpływa nie tylko na matkę i jej nienarodzone dziecko, ale również może być przyczyną problemów z płodnością u mężczyzn.

Badania laboratoryjne pokazują, że istnieje ryzyko uszkodzeń w komórkach nasienia związanych z nieprawidłową liczbą chromosomów. Brakuje jednak konkretnych danych dotyczących czasu, jaki należy odczekać w związku z planowaniem ciąży. Najlepiej więc skonsultować się z lekarzem, który przepisał ten lek partnerowi bądź odczekać co najmniej jeden cykl miesiączkowy.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalisty znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-mozna-starac-sie-o-dziecko-po-stosowaniu-leku-ticolis, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-jest-wydalany-z-organizmu-tiocolis.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.