Kiedy można zrobić tatuaż po wygojeniu ropnia?

Witam, jestem 8tyg po cesarce, w miejscu ciecia z lewej strony zrobił się ropień ale już jest wszystko wygojone, lecz rana jest jeszcze otwarta ale już sie powoli goi. Moje pytanie jest takie, czy mogłabym i kiedy mogę zrobić tatuaż w zupełnie innym miejscu? Czekam na odpowiedź, Justyna

Proszę poczekać do całkowitego wygojenia. Najlepiej wręcz do zblednięcia blizny. Póki jest różowa, jest nadal w fazie przebudowy i reakcja na barwnik może być nieprzewidywalna. W dodatku dystrybucja barwnika w takiej przebudowującej bliźnie może dać nieciekawy efekt. Otwarta rana, stan zapalny to nadal absolutne przeciwwskazania bezwzględne do jakichkolwiek czynności w tej okolicy.