Kiedy nadejdzie miesiączka?

Witam. Przez ok. 7miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne. Postanowiłam jednak zrezygnować z BRANIA ich, ponieważ bardzo się źle czułam. Ostatnie opakowanie wybrałam do końca, nastąpiło krwawienie 20.03.2010 i planowo okres powinnam już mieć. Dodam, że jestem osobą współżyjącą i od odstawienia stosujemy z mężem prezerwatywy. Ile czasu powinnam czekać na miesiączkę? Jestem mamą 1,5-rocznej dziewczynki i NIE MOGĘ BYĆ W CIĄŻY!!! Dodam, że czasami boli mnie podbrzusze i mam jakieś uderzenia gorąca...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykl miesięczny często nie wraca do normy od razu. Tabletki poważnie zaburzają gospodarkę hormonalną organizmu, zrozumiałe więc, że potrzebuje on potem czasu, by powrócić do prawidłowego funkcjonowania. Czasem nieregularne miesiączki występują nawet przez pół roku. Proszę spokojnie oczekiwać na pierwszą miesiączkę (ostatnie krwawienie było jeszcze krwawieniem z odstawienia). Może ona opóźnić się nawet kilka tygodni. Skoro stosowali Państwo prezerwatywę, to nie ma raczej szansy, by była Pani w ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!