Dlaczego nie mam krwawienia z odstawienia przy leku Drovelis?

Dzień dobry, od dwóch miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne drovelis, do tej pory krwawienie z odstawienia występowało trzeciego dnia od rozpoczęcia przyjmowania tabletek placebo, w tym miesiącu odbyłam stosunek już podczas brania placebo, dzisiaj powinnam dostać krwawienia i wciąż go nie ma. Dodam też, że po poprzednim stosunku miałam lekkie zapalenie pęcherza i przyjmuję furaginę. Czy jest się czym obawiać czy brak krwawienia może być spowodowany infekcją? Wszystkie tabletki przyjmowałam bez opóźnienia i nie występowały wymioty itp.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

tabletki antykoncepcyjne są preparatami, które bezpośrednio wpływają na gospodarkę hormonalną kobiety. W pytaniu pisze Pani, że stosowała lek bez opóźnień, bardzo regularnie oraz nie występowały w tym czasie dolegliwości gastryczne. Podczas przyjmowania tabletek aktywnych oraz placebo także współżyła Pani z partnerem bez zabezpieczenia. Wydaje się, że powinna być Pani w pełni zabezpieczona przed ciążą. Nie dostała Pani jednak krwawienia z odstawienia. Niestety bywa czasem tak, że kobiety czasem tego krwawienia nie dostają i jest to związane tylko i wyłącznie z przyjmowaniem preparatu i jego wpływem na endometrium. Zdarza się jednak, że pomimo stosowania antykoncepcji kobieta zachodzi w ciążę. Preparat może być nie do końca dobrze dobrany albo dawka hormonów jest za mała. Dlatego sugerujemy na początek wykonanie testu ciążowego, aby tę ewentualność wykluczyć. Jeśli wynik będzie negatywny, to można udać się do ginekologa, ponieważ być może należy zmienić preparat albo formę antykoncepcji. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.