Kiedy obrzęk po śwince powinien zniknąć?

Dwa tyg temu synek dostal temp, po 4 dniach przeszla i pojawil sie obrzek wiekszy z jednej strony szyji i lekki z drugiej. Pojechalismy na IP i lekarka stwierdzila wezly chlonne, na drugi dzien poszlismy do pediatry i stwierdzil świnke. Kiedy pomalu powinien zniakc obrzek.? Synek ma 4,5 roku, byl szczepiony. Juz okolo 1,5 tygodnia ma obrzek, a jeszcze tydzien ma zostac w domu.

Witam serdecznie. Opuchlizna może się utrzymywać nawet do 14 dni Dziecko może mieć podniesioną ciepłotę ciała, podczas pierwszych dni obrzęku nawet od 38˚C do 39˚C. Niewykluczone jest także utrzymanie się podniesionej temperatury nie tylko przez pierwsze doby, a przez cały okres występowania opuchlizny.