Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy po operacji torbieli kostnej kości ramiennej można podjąć rehabilitację?

Witam. Chciałabym dowiedzieć się, kiedy po operacji torbieli kostnej kości ramiennej można podjąć rehabilitację? Dziecko w maju 2016 roku miało stabilizację k. ramiennej dwoma drutami K., a w październiku 2016 wypełnienie torbieli materiałem kościozastępczym (cementem). Od maja 2016 roku cały czas nosi on ortezę. Lekarz prowadzący nie zalecił prostowania ręki w łokciu, ze względu na druty. Bark chorej ręki jest znacznie obniżony. Czy dziecko może wykonywać chociaż drobne ćwiczenia w domu?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Każdy przypadek należy bardzo indywidualnie traktować i ponieważ diabeł tkwi zwykle w szczegółach to należy w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z operatorem i akurat w tej sytuacji nie szukać pomocy w necie. Wydaje się że jakieś elementy rehabilitacji wczesnej można by wdrożyć ale jeszcze raz podkreślam --- koniecznie po uzgodnieniu z operatorem.

0

Witam , nie istnieje leczenie na odległość ,przez internet!!! Za mało znam szczegóły choroby , abym mógł odpowiedzieć autorytatywnie!!! Proszę pozostawać pod opieką lekarzy prowadzących!!! z.żurawski

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy