Kiedy podawać dziecku leki wziewne?

Witam,mam dziecko alergiczno astmatyczne i mam pytanie kiedy właczyć leki wziewne ,zazwyczaj pojawia się katar póxniej kaszel kaszel trwa w nieskończonosć.drugie pyt.jak wyjść ze sterydów podaję atrovent berodual i pulmicort ,słyszałam że nalezy zmiejszać dawkę do ilu i przez ile dni.Córka na stałe bierze flixotide.

Witam serdecznie.
Niestety na tego typu pytania można odpowiedzieć tylko w oparciu o bezpośrednie badanie dziecka i dokładne prześledzenie jego dotychczasowej historii choroby. Nie istnieją żadne rutynowe wytyczne, gdyż przebieg choroby u każdego dziecka jest poniekąd inny. Proszę zgłosić się do opiekującego się dzieckiem pediatry.