Kiedy pojawią się jakieś efekty leczenia?

Witam, mam 17 lat, od 28 IX leczę trądzik (pojawił się jakoś w sierpniu) żelem e*** i t*** raz dziennie, nawilżam twarz c***. Od tygodnia zauważam duży wysyp pryszczy, cały czas wychodzi coś nowego. Wyglądam jak biedronka. Czy to normalne? Kiedy to się skończy? Kiedy będą jakieś efekty leczenia? Dodam, że jestem tym załamana psychicznie, chodzę i płaczę, nie mogę na siebie patrzeć, więc moja kondycja psychiczna nie jest najlepsza, w zasadzie wysiada. Nie wychodzę z domu, nic mi się nie chce. Wszyscy chcą mi pomóc, nikt nie może. Największą pomocą byłoby, gdyby te krosty zniknęły:( Uświadamiam sobie, że ludzie mają naprawdę o wiele poważniejsze problemy niż pryszcze, ale to nie zmienia faktu, że one mnie dołują. Jak pomóc swojej psychice i skórze?

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie
Niestety leczenie trądziku jest długofalowe. Proszę uzbroić się w cierpliwości i stosować zaleconą terapię. Jeżeli po kilku tygodniach nadal nie będzie poprawy, konieczna będzie ponowna wizyta u dermatologa i zmiana leczenia.
Głowa do góry, zwykle z wiekiem zmiany ustępują.
Pozdrawiam

witam leczenie trądziku trwa bardzo różnie od paru miesięcy do 2-3 lat.

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.