Kiedy pojawia się owulacja przy 24-dniowym cyklu?

witam w jakim dniu pojawia sie moja owulacja jesli moj cykl trwa zwykle 24 dni

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w cyklu miesiączkowym stała jest długość fazy lutealnej, która zwykle trwa 12-14 dni, można przypuszczać, że przy 24-dniowym cyklu owulacja wystąpi między 10,a 12 dniem cyklu. W celu dokładnej oceny zalecam stosowanie przez kilka cykli metody termiczno-śluzowej polegającej na codziennej obserwacji śluzu i pomiarze podstawowej temperatury ciała. O wystąpieniu owulacji świadczy wzrost temperatury ciała w ciągu kolejnych 3 dni w porównaniu z 6 dniami poprzedzającymi. Zazwyczaj wzrost temperatury wynosi 0,2-0,6 stopnia Celsjusza. Pozdrawiam.