Kiedy pojawiają się pierwsze objawy ciąży?

Witam, mam pytanie. Uprawiałem seks z dziewczyną na dzień przed okresem bez zabezpieczenia, czy ona może być w ciąży? I jeszcze jedno pytanie - czy pierwsze półtora miesiąca można przegapić, tzn. nie odczuwać żadnych objawów? I po jakim czasie od zapłodnienia zaczynają się pierwsze nudności, senność, chuśtawka nastrojów? Może to być w pierwszym tygodniu ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,

Nie ma 100% "bezpiecznego terminu" uprawiania seksu, jeżeli nie stosuje się środków antykoncepcyjnych (niektóre dają pewność bliską 100%). "Dzień przed okresem", na ogół oznacza, że  kobieta spodziewa się, że następnego dnia będzie miała menstruację. Zdarza się jednak, że wcale nie jest to ten dzień. Kobiety nie zawsze śledzą swój cykl menstruacyjny, a nawet jak śledzą, to mogą się pomylić.
Dlatego, zawsze dla bezpieczeństwa zalecana jest antykoncepcja.

Co do objawów ciąży, również pojawiają się bardzo różnie i w zróżnicowanych formach. U każdej kobiety może wygladać to inaczej (inne dolegliwości i w innym terminie). Oczywiście bywa tak, że kobiety w pierwszych miesiącach ciąży, nie zdają sobie sprawy z tego, w jakim stanie się znajdują. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia, aby się upewnić, można kupić sobie test w aptece lub od razu udać się do ginekologa.

Serdecznie pozdrawiam