Czy to już pierwsze objawy ciąży?

Witam. Przychodzę z pewną męczącą mnie od pewnego czasu sytuacją. Otóż niedawno ja i mój partner uprawialiśmy seks i niestety on nie zapanował nad wytryskiem i wszystko wylądowało na moim pośladku a następnie spłynęło na moje miejsce intymne. Wszystko działo się tak szybko, że nawet tego nie poczułam. Jak duża jest szansa na zajście w ciąże? Dodam że miałam ten główny, najbardziej płodny dzień owulacji. Zdarzyło się to pare dni temu a ja od tego czasu czuje się zle, boli mnie dolna partia brzucha i mam mdłości. Nie wiem czy to przez stres czy juz pierwsze objawy? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam, skoro sytuacja ta miała miejsce podczas owulacji, to istnieje ryzyko ciąży, jednak nie sposób ocenić jak duże – jeśli nasienie było na pośladkach to nie musiało dojść do zapłodnienia, jeśli jednak dostało się do pochwy – ryzyko się zwiększa. Po 14 dniach od stosunku może Pani wykonać domowy test ciążowy (a już nawet po 7 dniach testy laboratoryjne na oznaczenie poziomu beta hCG wykażą ewentualne zapłodnienie). Myślę, że jest to najlepszy sposób, żeby rozwiać Pani wątpliwości. Co do pierwszych objawów ciąży, to zazwyczaj kobieta może je odczuwać po tygodniu od zapłodnienia i jest to tkliwość piersi, nudności lub zmęczenie i senność. Inne dolegliwości związane z tym stanem opisane są pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/wczesne-objawy-ciazy. Około 7-12 dnia od stosunku może wystąpić delikatne krwawienie – jest to plamienie implantacyjne. Ból brzucha i mdłości, które Pani dokuczają, mogą być też efektem stresu lub zmian hormonalnych poprzedzających menstruację, choć oczywiście istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że są to pierwsze symptomy wczesnej ciąży. W nielicznych sytuacjach, poza zaburzeniami miesiączkowania, przyczyna takiego bólu brzucha jest poważniejsza i może być zwiastunem choroby. Jeśli jest Pani zainteresowana, szczegóły w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-a-hormony. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.