Kiedy powinnam mieć okres po zażyciu EllaOne?

Witam 27 lutego mialam okres ktory skonczyl mi sie 2 marca nie stosoawlam antykoncepcji ale podczas stosunku ktory byl 8 marca pekla nam prezerwatywa i zazylam tabletke dzien po ella one po uplywie 14 godzin czy powinnam wykonac test ciazowy dla pewnosci by wykluczyc ciaze i kiedy powinnam miec teraz okres zazwyczaj mialam mniej wiecej co 27-28 dni pozdrawiam i czekam na odpowiedz malwina

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Moja odpowiedź jest trochę spóźniona ale w takim wypadku powinna Pani mimo wszystko wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki, a w tym wypadku jest to ok. 29 marca. Aby obliczyć termin spodziewanej miesiączki należy do pierwszego dnia poprzedniej miesiączki dodać 28 dni, czyli 4 tygodnie (jeżeli miesiączkuje Pani regularnie).