Kiedy powinnam zacząć przyjmowanie tabletek hormonalnych?

WitamMam 39 lat.Pięć tyg temu lekarz wykrył cystę 4cm ale po miesiaczce zniknęła.Teraz w 6 dniu cyklu wykrył u mnie drugą cystę 1.6 na drugim jajniku i przepisał tabletki chormonalne-rigevidon które mam zacząć brać od pierwszego dnia miesiączki.Dzisiaj mam 23 dzień cyklu i od 4 dzni lekko bolą mnie jajniki i trochę plecy.Po ostatnim stosunku miałam też małą rózową plamkę.Czy powinnam zgłosić się do lekarza czy poczekać do miesiączki i zacząć brać tabletki.Czy te tabletki pomogą? Z góry dzi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę postąpić wg zaleceń lekarza prowadzącego, tj. poczekać na miesiączkę i rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.