Czy można zacząć przyjmować tabletki w połowie cyklu?

Witam. Mam pytanie, czy można zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne? Jak już wspomniałam pierwszy raz, tzn. że wcześniej nigdy nie brałam. I właśnie wykupiłam opakowanie, ale mam połowę cyklu i zastanawiam się, czy mogę zacząć je brać i jakby przedłużyć cykl? tak, że nie za planowane 14 dni dostane miesiączkę, tylko za 24 dni? Szczerze powiem, że chciałabym już teraz zacząć brać. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani zacząć brać tabletki od razu, ale biorąc pod uwagę, że i tak nie będzie Pani od razu zabezpieczona (trzeba będzie stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień), polecam poczekać do miesiączki. Rozpoczęcie brania tabletek w środku cyklu zaleca się kobietom, które mają nieregularne, długie cykle.

Pozdrawiam serdecznie!