Błędne zażycie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej i brak zabezpieczenia przed ciążą a dalsze stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Jak wygląda zabezpieczenie przed ciążą jeżeli zaczęłam brać tabletki około tygodnia przed planowaną, kalendarzykową miesiączką? Stało się tak, ponieważ wystąpiło u mnie plamienie i trwało półtora dnia, a że to moje pierwsze opakowanie tabletek, zaczęłam je brać już wtedy, myśląc, że to początek okresu. Nie wiem co o tym myśleć? W odpowiedzi uzyskałam, że nie jestem zabezpieczona. W takim razie powinnam przestać brać tabletki, czy od następnego będę zabezpieczona?

Zakończyć pierwsze opakowanie tabletek, rozpocząć zgodnie z zaleceniami lekarza drugie opakowanie-przyjmować tabletki regularnie-będzie zabezpieczenie.
Nie eksperymentować w kolejności i czasie przyjmowania tabletek-są to preparaty hormonalne.