Kiedy widzenie może powrócić?

Witam. Kobieta lat 87 rozpoznanie zrostów spojówkowych, opracja rekonstrukcja worka spojowkowego przeszczepem błony śluzowej z jamy ustnej. Mijają 3 tygodnie po operacji i brak widzenia. Kiedy można się spodziewać chociaż minimalnego widzenia.
KOBIETA, 88 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po operacji rekonstrukcji worka spojówkowego należy pamiętać, że czas potrzebny do powrotu wzroku może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak ogólny stan zdrowia pacjenta, stopień uszkodzenia przed operacją oraz odpowiedź organizmu na proces gojenia.

W przypadku starszych pacjentów, proces gojenia może zająć więcej czasu. Spowodowane jest to ogólnym spowolnieniem gojenia się tkanek i zmniejszoną zdolnością regeneracji organizmu w starszym wieku.

Najdokładniejsze przewidywania powinien przekazać lekarz prowadzący, ze względu na to, że zna on stan kliniczny pacjentki i historię leczenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/irydotomia-laserowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.