Jak powinnam leczyć zapalenie spojówek?

Witam, 4 dni temu obudziłam się z zapaleniem spojówek (bakteryjnym - zaklejone oko, opuchnięte i zaczerwienione, gęsta wydzielina z worka spojowkowego). Nie stosowałam żadnego leczenia, jedynie przemywałam oczy solą fizjologiczną. Dzisiaj okazało się że w domu mam nieotwarte krople Torbex. Moje pytanie brzmi: czy jest sens zacząć stosować te krople, pomimo tego że widzę dużą poprawę (moje oczy nie są już sklejone rano, w porównaniu do poprzednich dni prawie w ogóle nie ma wydzieliny z oczu). Dodam, że dnia trzeciego objawy były bardzo intensywne, a następnego prawie w ogóle ich nie było (tj. dzień wczorajszy), tak samo dzisiaj prawie nie ma objawów, jedynie lekko zaczerwienione oko i śladowe ilości ropy. Jak będę mogła poznać, że oko już jest wyleczone i będzie możliwość ponownego noszenia makijażu?

Rozpoznanie aktywnego i zakończonego procesu infekcyjnego musi postawić lekarz. Powinna Pani zgłosić się do okulisty, który pobierze wymaz z worka spojówkowego, żeby ocenić charakter zakażenia i zaordynuje odpowiednie leczenie. Stosowanie tobramycyny zadziała jedynie na bakterie, które są na nią wrażliwe.