Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy zacząć nowy blister, gdy przerwa w przyjmowaniu pigułek wyniesie 5 dni?

Witam. Mam problem. Otóż wzięłam 4 tabletki antykoncepcyjne, a teraz będę mieć 5 dniowa przerwę w stosowaniu leku (zapomniałam zabrać blistra). Kiedy zacząć przyjmować nowy blister oraz jak długa powinnam być przerwa? Kasia

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

2-4 dnia od zażycia ostatniej tabletki prawdopodobnie wystąpi u Pani krwawienie z odstawienia. Nowy blister powinna Pani rozpocząć tak, jakby zaczynała Pani na nowo zażywać tabletki antykoncepcyjne, tzn. pierwszego dnia okresu. Jednak nie pierwszego dnia owego wyżej wspomnianego krwawienia z odstawienia, tylko pierwszego dnia następnego, "prawdziwego" okresu (drugi okres po odstawieniu tabletek), czyli za około miesiąc. Od razu zastrzegam, że pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może się trochę wydłużyć (około 10 dni) i miesiączka może wystąpić trochę później (nie musi to oznaczać ciąży). Dopóki nie rozpocznie Pani nowego blistera, proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy