Kiedy zacząć starania po stracie pierwszego dziecka?

Witam. 21 lipca urodziłam przedwcześnie synka, w 24 tyg. ciąży, niestety żył tylko 15 godz. Bardzo chcemy z mężem mieć kolejne dziecko, jestem już po pierwszej miesiączce po porodzie. Kiedy można zacząć kolejne starania?

Wynik z histopatologi nic nie pokazał, tylko tyle, że był jakiś stan zapalny co doprowadziło do szybkiego porodu. Brałam przez 10 dni antybiotyk, miałam robione wyniki i jest wszystko w porządku. Czy czekać do następnej miesiączki, czy można już zacząć się starać?

Redakcja abcZdrowie

Jeśli czuje się Pani dobrze i ma Pani pewnośc, że stan zapalny został wyleczony to nie widzę powodu, dla którego miałaby Pani czekać do następnego cyklu z rozpoczęciem starań o dziecko. Właściwe leczenie wszelkich stanów zapalnych w obrębie narządów rodnych istotne jest dla prawidłowego przebiegu ciąży.