Kielichowe złogi w nerce w wyniku USG

Czy jeśli w nerce prawej w kielichu dolnym sa dwa hyperechogenne odbicia śr.6 i4 mm odpowiadające najprawdopodobniej kielichowym złogą(wynik badania usg) powinnam coś z tym dalej robic? Czy to coś dużego czy raczej malej wielkości?

Witam. Jeżeli nie miewa Pani ataków kolki nerkowej nie ma powodów do niepokoju i wdrażania leczenia. Proszę jedynie spożywać dużą ilość płynów - około 1,5-2 litry wody dziennie.