Kikut pępowiny u 7-tygodniowej córki

Witam, moja córka ma 7 tygodni i nie odpadł jej jeszcze kikut pępowiny. Od ok. 3 tygodni przemywam go codziennie kilka razy spirytusem. Czy powinnam zgłosić sie do lekarza(pediatra, chirurg???) czy czekać az sam odpadnie? Nie jest zaczerwieniony, nie pachnie podejrzanie, nic się z nim nie dzieje. Córka ważyła 3800g. Czy po takim czasie kikut pępowiny nie powinien już odpaść? Z tego, co wiem, to dzieje sie raczej szybko... Czytałam różne informacje w internecie na temat kikuta pępowiny i tam również potwierdziłam, że on raczej odpada wcześniej, ale z drugiej strony pojawiły się przypadki, w których kikut pępowiny pozostawał dłużej i dopiero później odpadał. Zastanawiam się też nad tym, że nic się złego z nim nie dzieje, więc może lepiej go jednak nie ruszać? Czy przydałaby się konsultacja pediatryczna lub chirurgiczna? Proszę o poradę. Pozdrawiam, Milena.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, pępek powinien obejrzeć pediatra, konieczna może się okazać konsultacja chirurga dziecięcego.