Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiła w trakcie leczenia - czy mogę zarazić innych?

Witam, mam 17 lat. Dwa i pół miesiąca temu odbyłem stosunek seksualny z mężczyzną. Uprawialiśmy stosunek tylko oralny. Przez ten kontakt zaraziłem się kiłą. Jestem w trakcie leczenia antybiotykowego. Trwa ono już ponad trzy tygodnie. Poznałem dziewczynę i kilka dni temu pocałowaliśmy się z języczkiem i zrobiłem jej tzw. malinkę. Czy jest ryzyko, że zaraziłem ją syfilisem? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam :)
17 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Chlamydia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Kiła jest chorobą zakaźną wywoływaną przez krętka bladego. Chorobą można zarazić się na kilka sposobów. Najczęściej do zakażenia dochodzi przez stosunek seksualny zarówno pochwowy, oralny, jak i analny. Do zakażenia może dojść również przez pocałunek, jeśli występują zmiany kiłowe w jamie ustnej. Dopóki nie stwierdzi się całkowitej eradykacji krętków, może Pan zarażać inne osoby. Na czas leczenia należy powstrzymać się od ryzykownych kontaktów.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy