Kilkudniowe opóźnienie miesiączki a ciąża lub skutek przyjmowania leków

Witam. Mam 18 lat i od 4-5 dni spóźnia mi się miesiączka. Dodam, że w tym miesiącu chorowałam i brałam leki ( Vertigoheel, calcium dobesilate galena, erdomed,exacyl) Czytałam na internecie, że mogą one negatywnie działać odnośnie miesiączki. A pod koniec lutego współżyłam z chłopakiem, ale analnie, także wiem, że do niczego nie doszło, bo spust był na plecy. Mam pytanie czy mogę byc w ciąży? Czy to mogą byc objawy leków? Proszę o szybką odpowiedź

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy mogą być związane z przyjmowanymi lekami lub nawet samą infekcją. Jeżeli jednak podejrzewa Pani ciążę to proszę wykonać test ciążowy. Będzie on już wiarygodny.