Brak drugiej miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, przez trzy lata brałam tabletki antykoncepcyjne po zakończeniu blistra pojawiło się krwawienie z odstawienia, potem po miesiącu pojawiła się pierwsza miesiączka a teraz czekam i czekam i nic. Miesiączka spóźnia się ok tygodnia, na forach czytam, że to jest normalne jednak nie jestem do tego przekonana. Czy jest możliwa ciąża czy organizm się nie zregenerował? proszę o odpowiedź bardzo się denerwuję.

Oczywiście, jeśli współżyje Pani bez zabezpieczenia, ciąża jest możliwa. Natomiast proszę wziąć pod uwagę fakt, iż normalizacja cyklu po zakończeniu stosowania doustnej antykoncepcji może potrwać 3-6 miesięcy ( w niektórych przypadkach nawet dłużej).