Dieta a krwawienie podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych - co z ochroną?

Przyjmuję antykoncepcje doustną od około 8 miesięcy, w ostatnim czasie zaczęłam się odchudzać, zastosowałam dietę dr.Dukana. Do zakończenia blistra zostały mi 4 tabletki i dziś dostałam krwawienie Dodam, iż zapomniałam wziąć 1 tabletkę i przyjęłam ją po 7 godzinach. Regularnie współżyję z chłopakiem czy jest możliwe, że jestem w ciąży a jeśli nie to jaka jest inna przyczyna?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Krwawienie w trakcie stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej jest często spotykanym działaniem niepożądanym. Rygorystyczna dieta, a do tej należy także dieta Dukana, może wywołać krwawienie w środku blistra. Przyjęcie tabletki z 7godzinnym opóźnieniem nie powinno spowodować dodatkowego krwawienia. Jeżeli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia, polecam wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam