Opóźnienie miesiączki o 6 dni u 19-latki

Witam. Okres spóźnia mi się już 6 dni, dziś jest 36, zawsze dostawałam ją co 26-30. Przeważnie spóźnia mi się dwa razy do roku 5-6 dni. W tym miesiącu współżyłam z chłopakiem ale za każdym razem używaliśmy zabezpieczenia i przed wytryskiem dodatkowo wychodził ze mnie, jestem pewna, że prezerwatywa nie pękła. Niedawno również byłam chora i przyjmowałam różne leki + teraz się stresuję. Czuję typowe dla mnie oznaki miesiączki od ponad tygodnia (bóle piersi itp.) Jak długo okres może się spóźnić?

Aleksander Ropielewski

Nie ma reguły odnośnie możliwego czasu o jaki może opóźniać się okres. Z Pani opisu wynika, że najpewniej przyczyną jest infekcja jaką Pani przeszła.