Nieregularne miesiączki, współżycie a ryzyko ciąży

Witam. rozpoczęłam niedawno współżycie, od tego pierwszego razu miałam 3 miesiączki, (37,39 i 38 dni cyklu), okres mam bardzo nieregularny, czasem cykl dochodził do 50 dni ! w ostatnim miesiącu kochaliśmy się kilka razy, przeważnie w weekendy. Zawsze używaliśmy prezerwatyw i kończyliśmy stosunek przed jego wytryskiem. W tym miesiącu mija już 47 dzień cyklu, objawy miesiączki (nabrzmiałe piersi, trądzik, ból brzucha) miałam ale okresu brak. co może być tego powodem? obawiać się ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy wykonać test ciążowy.
Bez względu na jego wynik, z powodu tak dużych przerw międzymiesiaczkowych, wskazana jest konsultacja ginekologiczna.