Pierwszy stosunek seksualny z prezerwatywą a obawy u 18-latki

Witam, Mam 18 lat i kochałam się ze swoim chłopakiem po raz pierwszy. Był to stosunek w prezerwatywie, która nie została uszkodzona i również nie doszło do wytrysku, jestem panikarą i obawiam się, że jednak coś mogło pójść nie tak, prosiłabym o pomoc, odkąd mam okres jest on nieregularny, a wiem, że ze stresu też może się opóźniać, a chciałabym tego uniknąć, dziękuję z góry za pomoc.

Witaj

Pierwszy stosunek jest bardzo wazny dla każdej ze stron, kobieta dodatkowo obawia się ciąży. ale jak napisałaś -Był to stosunek w prezerwatywie.która niezostała uszkodzona i również nie doszło do wytrysku - dlatego nie powinnaś się tego obawiać. Do tego dochodzą nieregularne miesiączki, stres. dlatego proszę kup test ciązowy w aptece i to powinno cię uspokoić. Jeśli chciałabyś wiedzieć więcej i mniej się niepokoić udaj się do seksuologa w swojej okolicy. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe siłą woli uregulować cykl miesiączkowy. Jedynym rozwiązaniem jest więc opanowanie stresu, racjonalna ocena, czy ciąża jest możliwa czy nie - oraz konsultacja z lekarzem ginekologiem, zarówno w kwestii antykoncepcji, jak i przyczyn nieregularności cykli. Prawidłowo przechowywana i używana prezerwatywa jest skuteczną formą zapobiegania ciąży, również wtedy, kiedy podczas stosunku dochodzi do wytrysku. Jeśli planują Państwo dalsze regularne współżycie warto rozważyć inne formy antykoncepcji, np. hormonalne tabletki czy plastry.

Pozdrawiam!