Kleisty śluz z pochwy a tabletki antykoncepcyjne

Dzień dobry od dwóch tygodni po raz pierwszy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne daylette i po paru dniach zaczęła mnie szczypać pochwa, zwłaszcza przy stosunku. Wydziela mi się także kleisty przeźroczysty lekko biały śluz. Czy może to być jakieś zakażenie ? Czy to przez tabletki antykoncepcyjne?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Opisywane objawy są bardziej charakterystyczne dla infekcji pochwy, niż jako działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Celem diagnostyki zalecany jest kontakt z ginekologiem, tylko na podstawie dokładnego badania klinicznego można postawić rozpoznanie i wdrożyć ewentualne leczenie.