Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Klucha w gardle i kłucie w przełyku

W czerwcu kiedy poczułam w gardle "kluche", poszlam z tym do lekarza rodzinnego ktory wysłał mnie do laryngologa jednak on stwierdził ze wszystko ok. Uważal ze to z powodu refluksu wiec przepisał mi bioprazol, wysłał mnie rowniez na gastroskopie. Po kilku dniach stosowania leku klucha w gardle ustąpiła. Jednak tydzien temu zjadłam ciężkie jedzenie, zaczęła sie ostra zgada, gdy ustała poczułam kłucie w przełyk ale tylko po prawej stronie. Trwa do dzis. Ból promieniuje czasami do ucha. Co to jest?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Skuteczność balonikowania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaka jest skuteczność tego zabiegu.

Witaj

Prawdopodobnie to spływająca wydzilina z zatok. Podrażnia ona gardłol i czasem ujście gardłowe trąbki słuchowej powodują jej okresowe zatkania- może powodwać niewielki ból


Idź raz jeszcze do laryngologa, często trudno trafić w leczenie jeśli objawy nie są wyraźne,

0

Prawdopodobnie choruje Pani na chorobe refluksową przełuku z zaburzeniami motoryki. Poza gastroskopią, aby ocenić Pani stan, dobrze byłoby wykonać badanie 24 godzinnej impendancji przełyku i badanie motoryki przełyku.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy