Dlaczego odczuwam flegmę w gardle?

Witam serdecznie mam pytanie od długiego czasu czuję jak by kluchę gastroskopia wyszła Ok,RTG płuc przednie i boczne dobre, byłam u laryngologa spojrzał tylko w gardło i uszy i powiedział że mam refluks żołądkowo przełykowy ,prze łykam normalnie tylko często piecze mnie w gardle .co to może być ta klucha,cały czas spływa mi flegma po gardle i odkrząchuję co jakiś czas.

Pani dolegliwości faktycznie sugerują chorobę refluksową przełyku. Optymalnym sposobem postępowania będzie obserwacja, jakie produkty nasilają dolegliwości (często są to wyroby mleczne) i ograniczenie ich przyjmowania. Może Pani także rozważyć zastosowanie dostępnych bez recepty preparatów z grupy inhibitorów pompy protonowej, np. pantoprazolu.