Dlaczego mam te skurcze promieniujące do ręki?

Dzień dobry, Od kilku tygodni czuje ból pod lewą piersią w zasadzie to dość silne skurcze promieniujące do lewego ramienia. Skurcze wzbudzają mnie w nocy. Miałam robione badania krwi i jedyne co wyszło to niższy poziom magnezu.(w normie ale w dolnej granicy), w RTG wyszło zwyrodnienie kręgosłupa piersiowego, EKG i echo serca nie wykazało niczego. Jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie refluks żołądkowo-przełykowy. Czy takie objawy to może być serce? Żołądek? A może to na tle nerwowym?

Najpewniej jest to objaw choroby refluksowej (typowe jest nasilenie dolegliwości w nocy, po przyjęciu pozycji leżącej). Proszę spać z uniesionym wezgłowiem łóżka lub (w przypadku braku takie możliwości) na grubej poduszce (tak, żeby klatka piersiowa była uniesiona). Ponadto należy wdrożyć dietę i leczenie inhibitorem pompy protonowej (np. pantoprazolem, który jest dostępny bez recepty).