Co stosować na pieczenie w gardle przy refluksie?

Witam serdecznie, Choruje na refluks. Najbardziej przeszkadza mi pieczenie gardła nad ranem po całej nocy. Stosuję inhibitory pompy protonowej. Czy mogę stosować je wyłącznie na wieczór czy stosowanie ich rano jest konieczne? Które inhibitory są najskuteczniejsze bez recepty?

 Po pierwsze przy refluksie należy spać w pozycji półsiedzącej na całe życie, po drugie nie należy jeść po siedemnastej, dieta beztłuszczowa i bez słodyczy a po kolacji ruszać się trzeba na spacerek. Zamknij telewizor, zrzuć kapcie i walcz z nerwicą. w Tym wieku nie bierz żadnych inhibitorów, żadnych pomp protonowych