Kłucie serca i krwotoki z nosa podczas snu

Witam. Od okolo miesiąca czuje klucie chyba serca. Nie jest to zależne od wysiłku czy zmęczenia. w ciągu ostatnich 10 dni podczas snu lała mi się krew z nosa kilka razy. Wczoraj zauważyłem ze pękło mi naczynko w oku. I czy te objawy mogą być zależne od siebie ?

Witam. Kłucie w okolicy serca zazwyczaj jest wynikiem tzw. nerwobólu który nie wynika z żadnych groźnych schorzeń układu krążenia. Natomiast krwotoki z nosa i pęknięcie naczynka w oku mogą wiązać się z podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi.