Kłucie w brzuchu - co oznacza?

Witam! Od lipca 2010 biorę tabletki antykoncepcyjne . Przez pierwszy miesiąc czułam się źle (nudności i zawroty głowy), ale zdecydowałam się brać je dalej. Przy braniu następnego opakowania nie odczuwałam żadnych działań niepożądanych. Od października do dnia dzisiejszego narzekam na silne bóle w podbrzuszu (przeważnie wieczorami około godz. 22). Brzuch robi się twardy i nie mogę go rozkurczyć. Pije tabletki, ale pomaga to na jakiś czas. Ból jest na tyle silny, że uniemożliwia mi funkcjonowanie. Ciągle leżę w łóżku. Byłam u ginekologa i zalecił mi odstawienie leków, by sprawdzić czy to one mają wpływ na ten ból, ale jestem pewna, że jest on spowodowany zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ nigdy wcześniej nie skarżyłam się na tego rodzaju ból brzucha. Nie wiem co mam robić. Z jednej strony chce czuć się dobrze, ale z drugiej chce współżyć z moim partnerem. Nie mam przekonania co do innych środków zabezpieczających. Nie chce ryzykować, gdyż jestem osobą uczącą się i ewentualne zajście w ciążę nie wchodzi w grę. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli ginekolog podejrzewa, że przyczyną Pani dolegliwości są tabletki antykoncepcyjne i zaleca ich odstawienie to powinna Pani zastosować się do tego zalecenia. Poza tym tylko taki sposób postępowania pozwoli określić czy istnieje związek pomiędzy dolegliwościami bólowymi a przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Być może w Pani przypadku nie jest to najlepsza forma antykoncepcji i trzeba będzie rozważyć inną
metodę.
Pozdrawiam