Kłucie w obrębie węzłów chłonnych

Witam, od ponad miesiaca czuje klucie i lekki tymczasowy bol w wezlach chlonnych pod pachami szyi oraz pachwinach. Na poczatku wyczulam niewielkie grudki pod pachami, odrazu zrobilam usg ktore nie wykazalo powiekszenia wezlow pachwowych. Jednak do dzis czuje klucie w tych miejscach czasami lekki promieniujacy bol. Czy powinnam robic dalsze badania? jesli jak to jakie?

Aleksander Ropielewski

Wskazane wykonanie badań celem ustalenia przyczyny limfadenopatii. Należy wykonać testy serologiczne w kierunku toxopplazmozy, CMV, HIV, EBV, WZW B i WZW C oraz morfologię krwi z rozmazem.