Ryzyko ciąży po stosunku bez wytrysku i zastosowaniu globulki

Kochałam się z moim chłopakiem w dni płodne, zabepieczyliśmy się środkiem plemnikobójczym w globulce, nie doszło do wytrysku w środku. Jaka jest możliwość zapłodnienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Chemiczne środki plemnikobójcze nie mają zbyt dużej skuteczności. Wskaźnik Pearla dla tego środka wynosi od 5 do 20, co oznacza, że nawet 20% kobiet stosujących tę metodę antykoncepcji przez rok może zdarzyć się "wpadka"! Tak więc ryzyko przy stosowaniu tej metody, zwłaszcza w dni płodne jest duże.

Ponieważ nie doszło do pełnego stosunku, do wytrysku doszło poza drogami rodnymi, ryzyko jest nieco mniejsze, jednak nadal istnieje. W preejakulacie, płynie, który wydostaje się z męskiej cewki moczowej na krótko przed wytryskiem mogą znajdować się plemniki.

Pozdrawiam!