Kofeina a wpływ na żylaki

Czy kofeina wpływa jakoś na żylaki? Jak tak to jak?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

Jeśli ma Pan na myśli picie kawy, to nie wpływa. Natomiast jakiekolwiek preparaty farmakologiczne mają tylko działanie wspomagające, prawidłowe leczenie żylaków polega na interwencji chirurgicznej lub małoinazyjnej (EVLT, SVS, RF, skleroterapia) oraz noszeniu wyrobów uciskowych II klasy ucisku.