Kołatanie serca podczas schylania

Witam, dwa tygodnie temu i dzisiaj miałam dziwny atak: przy schylaniu się serce nagle zaczęło mi łomotać, choć nie byłam zdenerwowana czy zmęczona. Zmierzyłam ciśnienie-118/82, tętno 144. Serce waliło bardzo głośno. Przeszło po ok. 5 min., ale dalej biło szybko, bo byłam przestraszona. Poszłam do lekarza, EKG miałam po 2,5 h, wyszło dobrze, tylko tętno przyspieszone (ale to już pewnie nerwy). Od kilku lat miewam śr. raz na miesiąc takie ataki, ale trwały kilkanaście sekund, a te 2 kilka minut...

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z kardiologiem i badanie holter EKG. Bez przeprowadzenia tego badania trudno jest mi stwierdzić jaka jest przyczyna Pani dolegliwości i na ile mogą być one groźne.